Post

Papier, poduszka czy chrupki? Ekologiczne wypełniacze do opakowań transportowych

Ekologiczne wypełnienia to produkt w 100% przyjazny dla środowiska zawierający przetworzone tekturowe ścinki z procesu pakowania i przepakowywania produktu leczniczego. Ekologiczne wypełniacze doskonale sprawdzają się jako tani, amortyzujący materiał do wypełnienia pustej przestrzeni w opakowaniu zewnętrznym. Te produkty są bezpieczne dla środowiska i stanowią alternatywę dla folii bąbelkowej, worków powietrznych czy granulatu styropianowego. Wypełniacz składa się z całkowicie biodegradowalnych materiałów naturalnych. Jest też wielokrotnego użytku.

Ekologia

Wszyscy wiemy, jak ważne jest zmniejszenie naszego wpływu na środowisko. Wiele firm próbuje zmniejszyć swój ślad węglowy i środowiskowy, jednocześnie oszczędzając na kosztach. Coraz popularniejsza staje się również koncepcja przejmowanie odpowiedzialności za wpływ produktu od pozyskania materiałów do ostatecznej utylizacji. Jednym z największych zanieczyszczeń, są materiały opakowaniowe i akcesoria. Koncepcja „ekologicznej odpowiedzialności musi uwzględniać wysyłkę produktu od producenta przez sprzedawcę detalicznego do konsumenta - proces, który często obejmuje znaczne ilości drogich materiałów opakowaniowych. Doprowadziło to do fali innowacyjnych, nowych, przyjaznych dla środowiska alternatyw dla tradycyjnych materiałów opakowaniowych. Od tworzyw sztucznych nadających się do recyklingu po biodegradowalne pojemniki.

Orzeszki ziemne

Nowy Jork niedawno przywrócił zakaz stosowania styropianu, lekkiego, przewiewnego materiału używanego do produkcji kartonów na wynos i opakowań luzem. Wynika to z szeregu innych amerykańskich miast w zakresie zakazu stosowania materiału, znanego również jako EPS (spieniony polistyren). EPS nie ulega biodegradacji ani nie nadaje się do recyklingu, często trafia do dróg wodnych, gdzie może mieć niekorzystny wpływ na życie morskie. Styropian jest standardem w opakowaniach luzem dla delikatnych lub w inny sposób wrażliwych przedmiotów, pomagając zapobiegać ruchom i amortyzować wstrząsy. Dla firm szukających czegoś, co jest najbliższe temu klasycznemu opakowaniu, dostępne są teraz biodegradowalne orzeszki ziemne, które mogą je zastąpić. Działają tak samo, jak styropian, ale nie zanieczyszczają środowiska. Są również tańsze.

Produkty z recyklingu

Wszyscy znamy opakowania bąbelkowe, ulubione przez dzieci, które pomagają chronić delikatne przedmioty podczas transportu. Nie jest to jednak materiał najbardziej przyjazny dla środowiska, ponieważ jest wykonany z tworzywa sztucznego. Dobra wiadomość jest taka, że opracowywanych jest wiele alternatyw dla tego rozwiązania. Jedną z nich jest folia wykonana z poddanej recyklingowi tektury falistej. Zamiast wyrzucać lub poddawać recyklingowi pokonsumenckie odpady kartonowe, ma szansę na dodatkowe życie jako materiał amortyzujący. Wykonane są w nim drobne nacięcia, aby uzyskać efekt harmonijki, który chroni przed wstrząsami, tak jak robi to folia bąbelkowa. Nadmuchiwane poduszki powietrzne to kolejna świetna ekologiczna i oszczędna alternatywa dla styropianu lub folii bąbelkowej. Dostępne w różnych rozmiarach, są idealne do wypełniania pustych przestrzeni w pudełkach lub zapewniania amortyzacji wokół zapakowanych przedmiotów. Są to małe worki, które można nadmuchać, dlatego też jako opakowanie składają się głównie z powietrza. Zmniejsza to ilość plastiku używanego do ich produkcji.

Tektura

Chociaż karton i papier są materiałami organicznymi, jeśli są pozyskiwane w sposób niezrównoważony, ich użycie może mieć drastyczny wpływ na środowisko. Na szczęście papier i tektura to jedne z najbardziej nadających się do recyklingu materiałów. Aby upewnić się, że opakowanie jest jak najbardziej przyjazne dla środowiska, staraj się pozyskiwać pokonsumpcyjny lub poprzemysłowy papier i tekturę z recyklingu. Alternatywnie, materiały oznaczone jako posiadające certyfikat FSC będą pochodzić z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.