Post

Ile wizytówek powinieneś zamówić dla swojej firmy?

W dzisiejszych czasach wizytówka jest jednym z łatwych sposobów przekazywania informacji o firmie. W dzisiejszych czasach wizytówka stała się naprawdę niezbędną i integralną częścią przekazu biznesowego i informacyjnego, a także telefonem komórkowym, stroną internetową, która świadczy usługi czy tym samym e-mailem. Z tego powodu tworzenie wizytówek jest jednym z pierwszych kroków przed rozpoczęciem własnej działalności.

Wizytówka

Każda wizytówka ma swój indywidualny projekt. Projekt może bezpośrednio wskazywać kierunek działalności firmy lub zawierać dane osoby. Obowiązkowe elementy na wizytówce to nazwa firmy lub imię, nazwisko i status osoby. Wizytówka zawiera też różne dane kontaktowe, zaczynając od numeru telefonu, adresu strony internetowej, e-mail lub faks. Pożądane jest, aby wizytówki były dobrej jakości. Tylko w takim przypadku będą miały estetyczny wygląd i będą cieszyć się powodzeniem. Oczywiście nowoczesne technologie pozwalają dziś drukować wizytówki w domu. Jednak nie zawsze da się osiągnąć pożądany efekt w domu, nie tylko w jakości druku, ale także przy tworzeniu układu samej wizytówki. Dlatego najlepiej drukować takie materiały reklamowe w drukarni na specjalnej drukarce.

Koszt druku wizytówek

Koszt zależy od wielu czynników. Przede wszystkim cena takich produktów będzie niska, przy zamówieniu 1000 sztuk lub więcej. Jeśli stale poznajemy nowych ludzi, to taka liczba wizytówek będzie wręcz niewystarczająca. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy wizytówki nie są rozdawane zbyt często. W takim przypadku wizytówki należy wydrukować w ilości 100 sztuk. Mniejsza ilość albo nie zostanie wykonana, albo takie zamówienie będzie droższe. Należy zaznaczyć, że koszt wizytówki zależy od papieru, na którym jest wykonana. Jeśli nie dbasz o rodzaj papieru, możesz wydrukować wizytówki w domu. W takim przypadku możesz wydrukować swoje wizytówki na papierze powlekanym lub matowym. Profesjonaliści wybierają raczej papier fotograficzny lub błyszczącą półtekturową podstawę. Drukowanie wizytówek na takim papierze wysokiej jakości jest z powodzeniem wykorzystywane w reklamie.

Jeśli chcemy obniżyć koszt wizytówki, możemy stworzyć własny projekt. Jeśli masz doświadczenie w pracy z szablonami wizytówek, możesz opracować własny układ, umieszczając na nim niezbędne informacje kontaktowy. Drukarnia nie będzie musiała opracowywać layoutu wizytówki, co znacznie obniży koszty druku. Cena zależy również od drukarki, na której drukowane są wizytówki. Zatem cena wizytówki zależy od wielu czynników. To głównie koszt wytworzenia takich produktów:

• Koszt opracowania projektu.

• Cena materiałów eksploatacyjnych (w tym tektura lub gruby papier, farby itp.).

• Koszty różnego rodzaju obróbki materiału - tłoczenie, cięcie itp.

• Liczba wyprodukowanych wizytówek - im więcej, tym mniej czasu i materiałów potrzebuje firma na dostosowanie produkcji.

Oczywiście koszty te, nawet dla jednego i tego samego przedsiębiorstwa, mogą ulegać wahaniom w zależności od dynamiki taryf dla przedsiębiorstw dostarczających materiały eksploatacyjne, a także innych czynników ekonomicznych. Dlatego zawsze zaleca się ustalenie ostatecznej ceny bezpośrednio przed złożeniem zamówienia.

Poza wymienionymi wcześniej kosztami wykonania wizytówek. Cena może obejmować również opłatę pilną (np. jeśli zamawiasz druk na najbliższy termin), a także dodatkowe koszty ze względu na status firmy, z którą się kontaktowałeś. Jest to tak zwana opłata za markę. Wiele drukarni oferuje swoim potencjalnym klientom możliwość skorzystania ze specjalnego kalkulatora internetowego. To wszystko daje klientowi możliwość ustalenia ceny online, bez wychodzenia z domu.