Post

Jak wybrać odpowiedni wypełniacz do paczek?

Wypełnienie opakowań, wyściółka transportowa, amortyzacja pudełka. Ma wiele nazw, ale wszystko służy temu samemu celowi. Podstawową rolą wypełniacza pustych przestrzeni jest zapewnienie bezpieczeństwa zawartości przesyłki. Wypełniacze opakowań pełnią również rolę estetyczną. Istnieje tyle samo rodzajów wypełnienia wewnętrznego pudełka, ile jest ich nazw.

Czym dokładnie jest wypełniacz do opakowań?

Ogólnie rzecz biorąc, puste wypełnienia lub wypełniacze opakowań można opisać jako coś, co umieszcza się w pudełku wysyłkowym, aby zwiększyć ochronę przed upadkiem, zajmując pustą przestrzeń wewnątrz pudełka. Dobry wypełniacz pustych przestrzeni chroni przed zdarzeniami w transporcie, takimi jak podskakiwanie z tyłu furgonetki lub rzucanie paczki czy niewłaściwe się z nią obchodzenie. Wiele materiałów do amortyzacji można teraz dostosować pod względem nadruku, rozmiaru, kształtu, tekstury.

Kiedy muszę użyć wypełniacza pustych przestrzeni?

Powszechnym błędem jest myślenie, że do ochrony delikatnych przedmiotów wystarczy używać wypełniaczy do opakowań. Prawda jest taka, że jeśli zależy ci na wizualnej prezentacji swojego produktu klientowi, powinieneś użyć jakiejś formy wypełniacza pustych przestrzeni. Produkty z ostrymi, spiczastymi narożnikami mogą z łatwością przebić nawet najtwardsze pudło z tektury falistej. Dodanie dodatkowej warstwy wypełniacza pustych przestrzeni lub innego rodzaju opakowania utrudni przebicie. Podobnie ciężkie produkty mogą łatwo przemieszczać się wewnątrz opakowania, biorąc pod uwagę ciągłe wibracje podczas transportu drogowego lub lotniczego. Inną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że standardowe, gotowe do użycia materiały opakowaniowe nie zawsze są zaprojektowane pod kątem wartości. Oznacza to, że między produktem a wewnętrznymi krawędziami opakowania transportowego może być dużo pustej przestrzeni. Jest to przestrzeń, w której twój przedmiot może się poruszać i potencjalnie ulec uszkodzeniu. Rolą wypełniacza pustek jest fizyczne wypełnienie tej pustki i zminimalizowanie możliwości przemieszczania się podczas transportu.

Papier do pakowania

Papier pakowy to dość powszechnie stosowany produkt. W takim przypadku papier pakowy można opisać jako cienki papier, który można złożyć, aby chronić produkt, lub zgiąć, aby zapewnić dodatkową amortyzację. Jest wskazany dla firm które są świadome ekologicznie, które chcą używać materiałów pochodzących z recyklingu i nadających się do recyklingu

Wewnętrzne wkładki

Wkładki wewnętrzne to kawałki tektury, które są składane w określony sposób, aby ochronić produkt podczas otwierania opakowania. Większość nowych telefonów komórkowych ma jakąś formę wewnętrznej wkładki, która została zaprojektowana tak, aby pomieścić również instrukcję, ładowarkę, słuchawki i inne akcesoria. Zaletą wkładek wewnętrznych jest to, że zostały stworzone specjalnie w celu wypełnienia przestrzeni między produktem a jego opakowaniem.

Niestandardowa bibułka

Niestandardowa bibułka i papier opakowaniowy to prawdopodobnie jedne z najpopularniejszych wypełniaczy pustych przestrzeni dla marek e-commerce. Niestandardowa bibułka może nie zapewniać dużej ochrony, ale dodaje dużo klasy luksusowym opakowaniom z najwyższej półki. Butikowe marki modowe regularnie używają bibułki do pakowania bielizny lub delikatnych przedmiotów, aby dodać temu poczucie elegancji i klasy.

Wełna drzewna

Innym przykładem ekologicznego opakowania jest drewno excelsior, które idealnie nadaje się do dodania wewnętrznej amortyzacji, a także do „rustykalnego”, oldschoolowego charakteru twojej marki. Warto zwrócić uwagę na zapach, jeśli używasz wełny drzewnej lub innych „miękkich” produktów. To wysokiej klasy, luksusowe opakowanie

Rozdrobniony karton

Karton można rozbić i zamienić z powrotem w masę papierową tyle razy, zanim trwale utraci swoją integralność strukturalną. Karton jest często rozdrabniany i zamieniany w wypełniacz pustych przestrzeni.


Sprawdź maszynę do produkowania wypełniaczy z kartonu: https://loboslink.pl/uslugi/dzierzawa/nacinarki/