Post

Czym jest druk fleksograficzny?

Szukasz druku wypukłego? Efekt ten można uzyskać za pomocą fleksografii, techniki, która jest niedroga, ale wysokiej jakości. Wykorzystuje ona płynne tusze, które szybko schną i elastyczne formy drukarskie. Staje się ona coraz bardziej popularna, zwłaszcza w przemyśle spożywczym. Inwestują oni nie tylko w reklamę, ale także w przyciągające wzrok opakowania. Dowiedz się więcej o druku fleksograficznym i jego możliwościach.

Druk fleksograficzny jest dobrze znany.

Technika ta, znana niegdyś jako rodzaj druku gumowego, sięga XIX wieku. Niegdyś używano jej do pakowania towarów niskiej jakości, ponieważ uważano je za gorsze. Druk fleksograficzny poprawił swoją jakość wraz z rozwojem technologii i z czasem stał się bardziej popularny. Nawet najbardziej wymagające projekty mogą być drukowane za pomocą fleksografii. Fleksografia polega na zestawianiu ze sobą wielu cylindrów.

  • Ten, kto nakłada atrament
  • anilox,
  • formowanie,
  • docieranie.

Jak działa cały proces?

Cylinder aplikacyjny przenosi atrament do aniloksu (z małymi wypustkami). Farba jest wchłaniana we wgłębienia, a następnie przenoszona do cylindra formy. W tym cylindrze znajduje się elastyczna forma drukowa, wykonana głównie z fotopolimeru. Element dociskowy, jak sama nazwa wskazuje, wytwarza ciśnienie potrzebne do utworzenia obrazu na podłożu drukarskim. W ten sposób uzyskuje się pożądany efekt.

Nie tylko na papierze

Druk fleksograficzny to profesjonalna opcja, która jest zarówno imponująca, jak i przystępna cenowo. Szeroka gama podłoży pozwala na różnorodność opcji. Jak już wspomniano, są to zarówno tworzywa sztuczne, opakowania wykonane z materiałów syntetycznych, jak i folie, materiały o chropowatej powierzchni oraz tradycyjny papier. Opcji jest wiele, co pozwala nam realizować nawet najbardziej skomplikowane zamówienia. W razie jakichkolwiek pytań w tym zakresie, prosimy o kontakt. Z przyjemnością na nie odpowiemy!

Maszyny wielofunkcyjne

Drukarnie chętnie inwestują w maszyny fleksograficzne, ponieważ oferują one szereg korzyści. Metoda ta jest wszechstronna, umożliwiając współpracę z różnymi firmami i przyjmowanie różnych zleceń. Urządzenia tego typu mają też inne zalety - można do nich dodać zespoły drukujące, które mogą być wykorzystywane do innych technologii, takich jak sitodruk czy wklęsłodruk. Maszyny tego typu posiadają również funkcję de- i relaminacji. Możliwe jest drukowanie etykiet samoprzylepnych.

Gdzie stosowana jest ta technika?

Wyróżniające się opakowanie będzie bardziej atrakcyjne dla konsumentów. Druk fleksograficzny jest piękny i przyciąga wzrok, dlatego jest wykorzystywany w produkcji.

  • Popularne torby plastikowe
  • Etykiety w mniejszych i większych rozmiarach
  • Elastyczne opakowania kartonowe i tekturowe

Doskonale sprawdza się w reklamie, szczególnie tej o wysokiej rozdzielczości, ponieważ zachowuje wysoki poziom jakości przy jednoczesnej redukcji szkodliwych substancji chemicznych. Jest zatem bardziej przyjazny dla środowiska niż tradycyjne formy druku.

Ciągły rozwój

Fleksografia, niegdyś traktowana z lekceważeniem, obecnie jest stale udoskonalana dzięki szeroko pojętym technologiom. Metoda ta stała się powszechna dzięki stopniowym zmianom, nowoczesnym maszynom i dbałości o jakość. Nie omija się jej, gdyż jej możliwości wciąż się poszerzają, a doświadczenia poprzednich użytkowników bezpośrednio wpływają na obecną efektywność.

Dowiedz się więcej

Nasza drukarnia posiada wieloletnie doświadczenie w druku i jest specjalistą w tej dziedzinie. Możesz u nas nie tylko zamówić materiały reklamowe, ale także uzyskać fachowe doradztwo i wszystkie niezbędne informacje. Przekonaj się, jak wiele możesz zyskać na profesjonalnym wizerunku i promocji swojej marki. Skontaktuj się z nami, jeśli interesuje Cię druk fleksograficzny - wspólnie wybierzemy najlepszą technikę dla Twojej reklamy!