Post

Dlaczego warto posiadać fotoobrazy na płótnie?

Wiele osób wie, czym jest zdjęcie na płótnie, ale nie każdy wie, jak przenieść obraz na płótno. Zamiast zwykłego grubego papieru stosuje się specjalne płótno lniane lub bawełniane. Aby obraz nie zblakł z czasem, używany jest wysokiej jakości atrament (pigmentowy, rozpuszczalny w wodzie, lateksowy itp.). Obrazy na płótnie Tak więc proces przenoszenia zdjęcia na płótno jest dość prosty. Obraz jest otwierany na komputerze i przetwarzany. Edycja zdjęcia przed wydrukowaniem otwiera ogromne możliwości. Możesz więc usunąć niepotrzebne szczegóły z obrazu, poprawić tonację kolorystyczną, nadać mu wygląd obrazu itp. Gotowe zdjęcie trafia do druku. Odbywa się to za pomocą specjalnych drukarek (ploterów). Gotowy produkt na blejtramie pokryty jest specjalnym lakierem, który nie tylko zabezpiecza obraz przed blaknięciem, ale także sprawia, że staje się jaśniejszy i bardziej atrakcyjny. Trochę o płótnach Wiesz, czym jest zdjęcie na płótnie i jak jest drukowane. Przyjrzyjmy się bliżej klasyfikacji płócien, na których naniesiony jest obraz. Jak wspomniano powyżej, do drukowania można używać płócien wykonanych z materiałów naturalnych lub tworzyw sztucznych.

Jakie płótna są używane do malowania, a które do nanoszenia zdjęć?

W przypadku reprodukcji obrazów optymalną opcją są gęstsze płótna. Na takich płótnach obraz wygląda bardziej obszernie i naturalnie. Do drukowania zdjęć odpowiednie są cienkie płótna o gładkiej powierzchni, które są w stanie przekazać jaśniejsze kolory i odcienie. Płótna syntetyczne świetnie nadają się również do drukowania zdjęć w wysokiej rozdzielczości. Nie boją się wilgoci i nie odkształcają. Przeniesienie zdjęcia na płótno Nowoczesna sztuka poligraficzna otwiera szerokie możliwości realizacji kreatywnych pomysłów. Na przykład drukowanie zdjęć na płótnie jest aktywnie wykorzystywane w różnych dziedzinach, od projektowania mieszkań po tworzenie plakatów reklamowych. Zdjęcie na płótnie może stać się prawdziwą dekoracją wnętrza. Taki projekt jest dziś bardzo popularny, zwłaszcza tak zwane dyptyki czy tryptyki. Zdjęcia pięknych krajobrazów na płótnie są nie tylko przyjemne dla oka, ale także łagodzą stres. Motywowanie zdjęć jako ilustracji może zwiększyć wydajność. Uwagę innych przyciągnie jasny plakat reklamowy, umieszczony np. w salonie artystycznym, kawiarni artystycznej czy hali wystawienniczej. Możesz również przenieść zdjęcie na płótno, aby stworzyć oryginalny prezent dla ukochanej osoby. Możesz wydrukować zarówno jego portret, jak i wspólne zdjęcie. Dlaczego warto wybrać płótno? Druk obrazów na płótnie zyskał ogromną popularność dzięki zaletom podstawowego materiału. To estetycznie atrakcyjny wygląd matowej lub półbłyszczącej struktury (obraz wygląda jak żywy, jakby artysta właśnie skończył nad nim pracę). Żywotność produktu bez utraty nasycenia tonów kolorów (kolor gwarantuje zachowanie jasności, a obraz jest wyraźny przez ponad 20 lat). To odporność na naprężenia mechaniczne (na przykład podczas czyszczenia), blaknięcie i wilgoć. Wysokiej jakości strecz, który nie ugina się z upływem czasu i pewne mocowanie gotowych wyrobów (każde zdjęcie jest przymocowane do blejtramu dla większej wyrazistości).

Jak przebiega drukowanie na płótnie?

Do drukowania na płótnie potrzebny jest przede wszystkim specjalny wielkoformatowy sprzęt cyfrowy, a także specjalne wysokiej jakości materiały. Płótno to gęsty materiał o teksturowanej powierzchni imitującej prawdziwe płótno artystyczne. Płótno składa się z naturalnego lub syntetycznego plecionego spodu, na który nałożona jest specjalna warstwa substancji, co pozwala na uzyskanie wysokiej jakości druku cyfrowego. Konieczne jest użycie najwyższej jakości płócien. Aby jakość ostatecznego obrazu była wysoka i trwała, konieczne jest również, aby kolory były na odpowiednim poziomie. Ogólnie rzecz biorąc, płótno do drukowania ma kilka niezaprzeczalnych zalet w porównaniu z konwencjonalnym papierem fotograficznym. Jest znacznie bardziej elastyczne, a jednocześnie mocniejsze, a także trwalsze. Materiał zachowuje kształt przez długi czas.