Post

Jak wydrukować własne kartki świąteczne?

Wiele osób nadal wysyła kartki świąteczne. MMS-y z rymowanymi wiadomościami i tańczącymi reniferami są prędzej czy później kasowane. Ale piękne kartki z odręcznymi podpisami od przyjaciół przechowujemy przez wiele lat. Nie musisz kupować kartek świątecznych. Możesz zrobić własne. Nie trzeba mieć zdolności artystycznych, aby zrobić własne kartki świąteczne. Wystarczy komputer i drukarka oraz kilka zwykłych zdjęć.

Dlaczego warto drukować własne kartki świąteczne?

Koszty świątecznych prezentów mocno nadwyrężają domowe budżety Polaków. A producenci kartek świątecznych nie pomagają nam w oszczędzaniu - przeciętna kartka w popularnej sieci kosztuje około 10 złotych. Zaoszczędzić można robiąc kartki własnoręcznie i przeznaczając je na inne prezenty. Samodzielne wykonanie kartek świątecznych pozwala na stworzenie unikalnych wzorów, które odzwierciedlają osobowość znajomych lub nawiązują do ich wspólnych przeżyć. Szukasz kartki dla entuzjasty motoryzacji? Sanie Świętego Mikołaja można przekształcić w czerwone Ferrari! A może twój przyjaciel jest miłośnikiem Harry'ego Pottera? Możecie wybrać wspólne zdjęcie, przebrać się za postacie z filmu i dodać świąteczne elementy, takie jak choinka czy prezenty. Pamiętaj: nawet jeśli wydrukowane przez Ciebie kartki nie będą tak doskonałe jak te kupowane w sklepach, Twoi znajomi docenią Twoją kreatywność i czas spędzony na tworzeniu pomysłowych prezentów.

(unsplash.com)

Jak zrobić kartkę okolicznościową? Przewodnik krok po kroku

Kartki można tworzyć za pomocą szablonów online lub programu Microsoft Word. Pokażemy, jak stworzyć składaną kartkę za pomocą programu Word, z którego wielu z nas korzysta na co dzień.

  • Otwórz nowy plik.
  • Zmień orientację dokumentu na poziomą.
  • Użyj skrótu Ctrl+E, aby wyśrodkować tekst.
  • Ustaw dwie kolumny na karcie Układ strony.
  • Użyj klawisza Enter na klawiaturze, aby przewinąć w dół, aż dojdziesz do drugiej kolumny.
  • Wstaw zdjęcia, podpisy i gotowe grafiki, aby utworzyć przód karty.

Gotowy do wydrukowania karty? Świetnie!

Drukujemy!

Wybierz opcję Orientacja pozioma we Właściwościach drukarki, aby wydrukować przód kartki. Możesz także wydrukować życzenia na środku kartki w utworzonym wcześniej dokumencie. Wpisz życzenia do dokumentu, a następnie rozpocznij drukowanie kartki, wkładając ją odwrotnie. Czy używasz papieru ozdobnego? Użyj zwykłej kartki papieru, aby sprawdzić, czy wydruki nakładają się na siebie przed wydrukowaniem.

Mamy nadzieję, że nie zapomniałeś o zakupie odpowiednich materiałów eksploatacyjnych i papieru do drukarki, aby wydrukować wysokiej jakości kartki świąteczne. Nie masz szczęścia, jeśli poziom atramentu lub tonera laserowego jest niski. Możesz zamówić odpowiednie materiały eksploatacyjne online za pomocą jednego kliknięcia. Jeśli mieszkasz w Łodzi, możesz odebrać zamówienie w naszym sklepie stacjonarnym przy ulicy Przedzalnianej 20. Jeśli mieszkasz w innym mieście, paczka zostanie dostarczona pod wskazany adres przez kuriera w ciągu jednego dnia roboczego.

(pexels.com)

Gotowe! Drukowanie własnych kartek jest prostsze niż myślisz. Dzięki temu możesz stworzyć wyjątkowe i kreatywne prezenty świąteczne, które zachwycą bardziej niż najpiękniejsza kartka ze sklepu.