Post

Brudne biurko vs czyste biurko: Co mówi o tobie twoje biurko?

Bałaganiarskie biurko czy czyste biurko - którym z nich jesteś?

Rozglądając się po biurkach swoich kolegów z pracy, prawdopodobnie można dostrzec wiele kontrastów. Ale czy to rzeczywiście coś znaczy? Według znanej psycholog oraz osobowości telewizyjnej i radiowej Donny Dawson, odpowiedź brzmi: tak. Praca Dawson koncentruje się na tym, jak nasze wybory i zachowania, w pracy i poza nią, mogą definiować naszą osobowość, a nasze biurka nie są tu wyjątkiem.

Przeanalizowaliśmy pracę Dawson, aby pomóc Ci dowiedzieć się, jakim typem osobowości jesteś na podstawie tego, jak utrzymujesz przestrzeń na biurku i co możesz zrobić, aby utrzymać się w organizacji i zwiększyć produktywność.

Pięć typów biurek

Po zwróceniu uwagi na współczesne biuro, ekspertka Donna zidentyfikowała pięć kluczowych biurek i ich mieszkańców. Są to:

 1. Minimalistyczne
 2. Chaotyczne
 3. Dom z domu
 4. Trofeum
 5. Miłośnik techniki

Zamierzamy przejść przez każdy inny typ biurka, aby pomóc Ci wiedzieć, gdzie pasujesz i dowiedzieć się, jakie cechy osobowości są związane z każdym z nich.

 1. Minimalista

  Tam jest szeroki wiara że schludny biurko wyjawia schludny umysł i "Minimalistyczny" biurko mógł być przykładem to, przedstawiający osobę która jest wysoce organizująca, wydajna i samodyscyplinująca.

  Jednak Donna kwestionuje pozytywny osąd w swojej ostatniej analizie: "Ten typ może być również skryty i brakuje mu wyobraźni, a ich schludność może przybrać jakość OCD. Jednak pod względem lądowania awansu, szef, który chce, aby rzeczy były zrobione w uporządkowany, terminowy i samodzielny sposób, będzie cenił ten typ biurka."

  Znak rozpoznawczy, że to właśnie Ty? Jeśli masz tego typu biurko, możesz się irytować, gdy rozlane płyny z biurka sąsiada zaczynają się wkradać lub gdy ktoś zostawia coś nie na swoim miejscu.


 2. Chaotyczny

  Biurko "Chaotyczne", co nie jest zaskakujące, będzie prawdopodobnie usłane papierami w przypadkowej kolejności. Może to świadczyć o tym, że ktoś jest zdezorganizowany i kiepsko radzi sobie z zarządzaniem czasem, albo że osoba nie potrafi powiedzieć "nie" lub boi się delegować zadania.

  Nie spiesz się jednak z opróżnianiem biurka zbyt szybko, ponieważ Donna twierdzi, że wszystko nie jest tym, czym się wydaje w przypadku tej błyskawicznej oceny.

  "Takie biurko może również ujawnić kreatywną osobę pękającą od nowych pomysłów i pracującą nad więcej niż jednym projektem jednocześnie, która wie dokładnie, gdzie wszystko jest. To, co szef myśli o takim biurku, będzie zależało od charakteru branży: większość kreatywnych typów ma chaotyczne biurka."

  Jeśli jesteś osobą, która opisuje swoje biurko jako zorganizowany chaos, to jest to Twoja kategoria! Chociaż możesz wiedzieć, gdzie co jest, współpracownicy nie wiedzieliby, od czego zacząć, gdyby szukali wspólnego dokumentu. 3. Dom z domu

  Biurko "Dom z domu" to takie, które zawiera osobiste pamiątki, takie jak zdjęcia, spersonalizowane przedmioty lub wszystko, od zapasowej pary butów po awaryjne przekąski i leki. Donna uważa, że ten typ biurka ujawnia kogoś, kto sprawia, że jego współpracownicy i klienci czują się docenieni i spokojni.

  "Prawdopodobnie jest to osoba opiekuńcza, towarzyska, współczująca i bezinteresowna, to osoba, do której inni zwracają się z problemem, lub z którą można podzielić się plotkami przy filiżance herbaty".

  Według Donny, szef, który ceni umiejętność pracy z ludźmi, myślałby wysoko o tym typie biurka.

  Jeśli jesteś pierwszą osobą, która oferuje swój zapas środków przeciwbólowych, gdy ktoś skarży się na ból głowy, lub spersonalizowałeś swoją przestrzeń tak bardzo, jak tylko możesz (mówimy o podkładkach pod mysz, podstawkach, figurkach z ulubionego serialu), to jest to Twoja kategoria!


 4. Trofeum

  Gdzie to miejsce stanowi popis biura? Donna mówi:

  "Biurko typu 'Trofeum', na którym znajdują się pamiątki po minionych kampaniach zawodowych, a także wszelkie puchary, medale lub certyfikaty osobistych osiągnięć, jest oczywistym stwierdzeniem nagiej ambicji: 'Spójrzcie na mnie, jestem achieverem'. Ten typ biurka jest gruboskórny i z wizją tunelową, gotów zrobić wszystko, aby się wybić. W każdej konkurencyjnej branży osoba ta będzie ceniona przez szefa."

  Pewna oznaka pewności siebie, bycie dumnym ze swoich osiągnięć to często fantastyczna cecha, którą warto mieć! A eksponowanie swoich trofeów dla wszystkich oznacza, że wiedzą, do kogo przyjść, gdy potrzebują pomocy.


 5. The Tech-Lover

  Biurko "Tech-Lover" ujawnia osobę o szybkim, analitycznym umyśle, która jest na bieżąco z technologią. Reklamują swój najwyraźniej ostry intelekt poprzez wszystkie swoje gadżety i insynuują, że są osobą "go to" dla wszelkich problemów technicznych. Z tego powodu szef tej osoby może postrzegać ją jako niezbędną.

  Jeśli nimi nie jesteś, to na pewno je widziałeś - te z własnymi klawiaturami i myszami (myszkami?) przyniesionymi z domu, ładowarkami bezprzewodowymi dumnie wyeksponowanymi na biurkach. Tego typu osoby z pewnością przydadzą się w przyszłości firmie w coraz bardziej cyfrowym świecie.

3 wskazówki dotyczące utrzymania porządku na biurku

O ile nie jesteś typem minimalisty, utrzymanie porządku na biurku może być dla Ciebie ogromnym zadaniem - w końcu to miejsce, w którym spędzasz większość dnia tygodnia! Oto trzy wskazówki, które pozwolą Ci zapanować nad chaosem.

 1. Wydziel miejsce na notatki i przybory piśmiennicze

  Porządek na biurku sprowadza się do sprytnego przechowywania, gdzie wszystko ma swoje miejsce. Używanie pojemników na długopisy i porządek na biurku to doskonałe sposoby, aby upewnić się, że Twoje drobiazgi nie zaginą. Jeśli masz tendencję do przesadzania z karteczkami post-it, kup kalendarz ścienny i dodaj do niego swoje notatki, aby były w jednym miejscu!

 2. Trzymaj na biurku tylko to, czego potrzebujesz

  Do większości zadań będziesz potrzebować tylko długopisu, notatnika i komputera - może kilku arkuszy lub folderów z potrzebnymi informacjami. Gdy skończysz jedno zadanie, odłóż rzeczy, których już nie potrzebujesz, zanim sięgniesz po kolejny duży plik!

 3. Zaplanuj regularne porządki

  Raz w tygodniu (lub miesiącu, w zależności od tego, jak bardzo zagracone jest Twoje biurko) zaplanuj czas na wyczyszczenie biurka lub szuflad i pozbycie się wszystkiego, czego już nie potrzebujesz.

Mamy nadzieję, że badania i pomocne wskazówki zawarte w tym blogu pomogą Ci zrozumieć, co Twoje biurko mówi o Tobie. Teraz, kiedy już odkryłeś najlepsze sposoby na zorganizowanie swojego biurka, dlaczego nie dowiedzieć się, jak poprawić swoje środowisko biurowe za pomocą feng shui?